Post by sandi on Oct 5, 2016 12:41:30 GMT 2
Ponybreeders' Cup
Kisainfo
Osallistumisoikeudet
Kilpailupäivät: 21.10., 22.10. & 23.10.2016 (CAS 43 joulukuu)
Viimeinen osallistumispäivä: päivää ennen kilpailupäivää, klo 21 mennessä
Vastuuhenkilö: sandi
Lähdöt arvotaan suhteutetusti (kattavampi malli).
Lisänimiä aiemmasta arvokisamenestyksestä on mahdollista saada enintään 4, niitä jaetaan seuraavasti:
- PBC-prepvoitto kuluvalta CAS-vuodelta +1 nimi/kpl, max. 3 nimeä (vain kyseisen päälähdön prepit)
- muu aiempi arvokilpailuvoitto tai -sijoitus +1 nimi
Tavallisten kilpailujen tapaan yksi poni voi osallistua yhtenä kilpailupäivänä vain yhteen lähtöön, eli kolmena päivänä yhteensä max. kolmeen päälähtöön kunhan ponilla on osallistumisoikeus.
Enintään 4 ponia/lähtö/omistaja.
Osallistumismuoto:
ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin Nimi - om. Omistaja (ponin statistiikka)
viiden viimeisimmän lähdön sijoitukset sekä tasot (uusimmasta vanhimpaan)
isän taso (jolta on viimeisin voitto), isän statistiikka / emän taso, emän statistiikka
prepvoitot, arvokisamenestys
esim.
6v wb-o Poni Poninen - om. Onni Omistaja (8: 3-2-1-1)
1-2-2-3-1 / G2-G2-G2-G2-G3
G2, 12: 4-0-2-2 / G1, 10: 5-3-1-1
1. Päälähtö Prep, 2. Muu Arvolähtö
PÄIVÄ 1 - Juvenile Day - TULOKSET
Sileät
Ryhmä 1
#1 Juvenile Star, G1 4F D 4v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 4v wa-t Anfarwol Serys - om. sandi / Anfarwol Acres (6+3n: 3+1+3+1=8) ruusuke
2. 4v wa-o Anfarwol Furi - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 1+2+1+2=6) ruusuke
3. 4v she-t Who Took the Chocolate Meatloaf - om. Nidavellir (5+1n: 2+3+2+3=10) ruusuke
Tulokset: 2-1-3
#2 Sprint, G1 1F D 4v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 7v bsp-o Malachite - om. Suvi (2+2n: 3+7+2=12+1) ruusuke
2. 4v she-o Nips Black Emperor - om. Nidavellir (5+1n: 2+5+1=8) ruusuke
3. 7v she-t Lilymoor Harriet - om. Creimeide (4n: 1+3+3=7) ruusuke
4. 9v she-t Irish Coffee - om. Suvi (2n: 5+6+4=15)
5. 4v wa-t Anfarwol Erla - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 4+1+7=12+0) ruusuke
6. 7v she-o Yentel Starwulf - om. Creimeide (4n: 6+2+5=13)
7. 11v wA-o KW Teiffwn - om. Omppu (2+2n: 7+4+6=17)
Tulokset: 3-2-5-1-6-4-7
Ryhmä 2
#3 Juvenile Star, G1 5F D 4v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 4v wb-o Anfarwol Arrick - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 3+2+3+3+1=12) ruusuke
2. 4v wa-t Nira Eurolwyn - om. Nidavellir (5+2n: 1+3+1+2+3=10) ruusuke
3. 4v wa-o Nips Pontypool - om. Nidavellir (6+2n: 2+1+2+1+2=8) ruusuke
Tulokset: 3-2-1
#4 Sprint, G1 1.5F D 4v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 7v wb-t Anfarwol Mwnt Mawr - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 1+5+4=10) ruusuke
2. 5v exm-o Vain Image - om. Waelmore (3+1n: 4+1+2=7) ruusuke
3. 13v kasp-o EC Izdihar - om. Suvi (4n: 5+2+5=12)
4. 5v wA-o Gardar Nips - om. Omppu (7+4n: 2+3+3=8+0) ruusuke
5. 5v exm-t Auburn Amber - om. Waelmore (4+1n: 3+4+1=8+1) ruusuke
Tulokset: 2-4-5-1-3
Ryhmä 3
#5 Juvenile Star, G1 6F D 4v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 4v wb-t Anfarwol Tredigan - om. sandi / Anfarwol Acres (4+2n: 3+4+3+4+3+1=18) ruusuke
2. 4v wb-o Anfarwol Gawin - om. Nidavellir (5n: 4+2+1+3+2+4=16+0) ruusuke
3. 4v wb-o Anfarwol Addon - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 1+1+2+2+1+3=10) ruusuke
4. 4v wb-t Nira Siany Bunner - om. Nidavellir (5+1n: 2+3+4+1+4+2=16+1) ruusuke
Tulokset: 3-2-4-1
#6 Sprint, G1 2F D 4v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 6v isl-t Garpur frá Idadóttir - om. Suvi (3+2n: 2+1+3=6) ruusuke
2. 6v conn-o Bloodlust Anf - om. Waelmore (4+3n: 4+3+2=9) ruusuke
3. 6v isl-t Ártali frá Suðurnes - om. Suvi (3+2n: 3+4+4=11) ruusuke
4. 5v wb-t Anfarwol Trina - om. sandi / Anfarwol Acres (7+3n: 1+2+1=4) ruusuke
Tulokset: 4-1-2-3
Risut
Ryhmä 1
#7 Juvenile Star Jumper, G1 4f T 4 estettä 5v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 5v kasp-t Merikh - om. Waelmore (4+2n: 3+2+4+3=12+0) ruusuke
2. 5v she-o Nips Tommyknocker - om. Nidavellir (6+1n: 4+3+3+2=12+1) ruusuke
3. 5v wa-t Anfarwol Ribon - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 1+4+1+4=10) ruusuke
4. 5v she-o Nips Devil In I - om. Nidavellir (6+1n: 2+1+2+1=6) ruusuke
Tulokset: 4-3-1-2
#8 Mini Jump, G1 1f T 1 estettä 5v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 5v kasp-t Yasamin - om. Waelmore (4+2n: 2+5+4=11) ruusuke
2. 7v wa-o Anfarwol Burn Bach - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+1+1=6) ruusuke
3. 5v penei-t Óneiro Anó̱tato - om. Suvi (4+3n: 3+3+3=9) ruusuke
4. 5v wa-o Anfarwol Brett - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 1+4+2=7) ruusuke
5. 7v bsp-t Sparkle Step - om. Suvi (4n: 5+2+5=12)
Tulokset: 2-4-3-1-5
Ryhmä 2
#9 Juvenile Star Jumper, G1 5f T 5 estettä 5v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
Peruttu
#10 Mini Jump, G1 1.5f T 1 estettä 5v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 6v exm-o Triple Trick - om. Waelmore (5+1n: 1+4+4=9) ruusuke
2. 7v wm-t Griffies - om. Suvi (2+1n: 4+1+1=6) ruusuke
3. 8v wb-t Anfarwol Gwenwerth - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 3+2+3=8) ruusuke
4. 8v wb-t Anfarwol Gannaid - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 2+3+2=7) ruusuke
Tulokset: 2-4-3-1
Ryhmä 3
#11 Juvenile Star Jumper, G1 6f T 6 estettä 5v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 5v wb-o Nips Holmes - om. Nidavellir (4+1n: 1+2+3+3+3+1=13) ruusuke
2. 5v wb-t Anfarwol Dewren - om. sandi / Anfarwol Acres (7+2n: 2+4+4+1+2+3=16) ruusuke
3. 5v wb-o Anfarwol Bronydd - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+3+2+4+4+2=19) ruusuke
4. 5v conn-t Briella - om. Waelmore (4+1n: 3+1+1+2+1+4=12) ruusuke
Tulokset: 4-1-2-3
#12 Mini Jump, G1 2f T 1 estettä 5v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 7v wb-o Anfarwol Lugain - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 1+3+2=6) ruusuke
2. 6v wb-o Anfarwol Badir - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+1+4=9) ruusuke
3. 7v wb-t Anfarwol Cadmys - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 2+2+3=7) ruusuke
4. 5v conn-t Nira Absentia - om. Waelmore (6+1n: 3+4+1=8) ruusuke
Tulokset: 1-3-4-2
PÄIVÄ 2 - Special Day - TULOKSET
Sileät
Ryhmä 1
#1 Marathon, G1 7f D 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 7v she-o Yentel Starwulf - om. Creimeide (3n: 7+7+7+8+8+2=39)
2. 5v wa-o Anfarwol Tristar - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 1+6+2+2+3+4=18) ruusuke
3. 6v she-t Yentel Lemon Chiffon - om. Creimeide (5+2n: 2+3+1+1+6+1=14) ruusuke
4. 7v she-t Lilymoor Harriet - om. Creimeide (4+2n: 5+5+3+3+1+6=23) ruusuke
5. 8v she-t Nira Isabella - om. Suvi (4n: 3+4+6+6+7+8=34)
6. 6v she-o Vlad Impaler Nips - om. Nidavellir (5n: 8+2+4+5+2+7=28) ruusuke
7. 14v bsp-t ÉK Hjertersagá - om. Suvi (4+1n: 4+8+5+7+4+3=31)
8. 7v she-o Captain Pork - om. Nidavellir (4n: 6+1+8+4+5+5=29)
Tulokset: 3-2-4-6-8-7-5-1
#2 Turf Special, G1 4f T 4v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 8v amshe-t Girl's Day - om. Dimma (4n: 1+1+5+3=10+0) ruusuke
2. 5v kasp-t Nilofer - om. Waelmore (3+3n: 5+2+4+5=16)
3. 6v wa-t Anfarwol Dewran - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 2+5+2+4=13) ruusuke
4. 7v wa-o Anfarwol Burry - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 4+3+3+1=11) ruusuke
5. 8v she-t Kevolehdon Frida - om. Creimeide (4+1n: 3+4+1+2=10+1) ruusuke
Tulokset: 1-5-4-3-2
Ryhmä 2
#3 Marathon, G1 8.5f D 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 13v gr-o Cresendo's Elrohir - om. Suvi (4+4n: 4+3+3+2+4+1=17) ruusuke
2. 8v wb-t Anfarwol Glenna - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 3+5+2+1+3+4=18) ruusuke
3. 6v exm-o Bromson - om. Waelmore (4+1n: 1+1+5+5+1+3=16) ruusuke
4. 10v gr-o Irtlentgård Remus - om. Suvi (4+1n: 5+4+4+4+5+5=27)
5. 8v wb-t Anfarwol Dais - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 2+2+1+3+2+2=12) ruusuke
Tulokset: 5-3-1-2-4
#4 Turf Special, G1 5f T 4v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 6v pnp-t Dovrefjell - om. Suvi (3n: 1+4+2+2+5=14) ruusuke
2. 7v wa-o Anfarwol Hermi - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 2+3+3+5+3=16) ruusuke
3. 6v dartm-t Rawenna - om. Waelmore (3n: 5+5+5+3+1=19)
4. 8v wb-o Anfarwol Trevelyn - om. sandi / Anfarwol Acres (5+3n: 3+1+1+1+2=8) ruusuke
5. 6v exmoor-o Solmyr Gizmo - om. Suvi (3+1n: 4+2+4+4+4=18) ruusuke
Tulokset: 4-1-2-5-3
Ryhmä 3
#5 Marathon, G1 10f D 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 5v wpb-o Nips Luney Tune - om. Nidavellir (5+1n: 4+2+5+1+3+6=21) ruusuke
2. 5v wb-t Anfarwol Carydd - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 6+4+6+4+6+3=29)
3. 12v poa-o Here, Have Some Freedom - om. Radgbug Racers (3+2n: 5+1+1+3+2+2=14) ruusuke
4. 12v sorr-r Gil Adalberto - om. Suvi (4+1n: 2+3+3+5+4+1=18) ruusuke
5. 5v conn-t Fairwind - om. Waelmore (4+1n: 3+6+4+6+1+4=24)
6. 9v poa-t World Traveller - om. Suvi (3n: 1+5+2+2+5+5=20) ruusuke
Tulokset: 3-4-6-1-5-2
#6 Turf Special, G1 6f T 4v+ // 40 000 - 24 000 - 16 000 - 8 000 v€
1. 8v conn-t Madaléin Neassa - om. Dimma (3+1n: 1+3+3+1+4+2=14+1) ruusuke
2. 6v wb-o Anfarwol Merlin - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 2+1+2+4+1+1=11) ruusuke
3. 6v isl-o Sigvaldi frá Húni- om. Suvi (2n: 4+4+4+3+2+4=21) ruusuke
4. 5v conn-o Warland - om. Waelmore (4+2n: 3+2+1+2+3+3=14+0) ruusuke
Tulokset: 2-4-1-3
Risut
Ryhmä 1
#7 Steeplechase, G1 7f T 6 estettä 6v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 6v she-o Galach Bijonk - om. Nidavellir (5+1n: 3+1+4+3+4+4=19) ruusuke
2. 8v skyro-t Akolouthoún to Iliakó Do̱s - om. Suvi (4+1n: 1+3+3+1+3+1=12) ruusuke
3. 9v she-t Pikku-Lumia Ins - om. Suvi (4+1n: 2+4+1+5+2+3=17) ruusuke
4. 6v kasp-t Delkash - om. Waelmore (3n: 4+2+5+4+5+2=22)
5. 8v wa-o Anfarwol Nifwl - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 5+5+2+2+1+5=20) ruusuke
Tulokset: 2-3-1-5-4
#8 Dirt Special, G1 4f D 3 estettä 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 7v wa-o Anfarwol Reyben - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 3+1+1+1=6) ruusuke
2. 7v wa-o Anfarwol Caffine - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 1+4+3+2=10) ruusuke
3. 6v knab-t QW Sweetflame - om. Suvi (4+2n: 4+3+2+3=12+1) ruusuke
4. 7v amshe-t All Of Me - om. Dimma (4+1n: 2+2+4+4=12+0) ruusuke
Tulokset: 1-2-4-3
Ryhmä 2
#9 Steeplechase, G1 8.5f T 7 estettä 6v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 8v wb-o Anfarwol Jeris - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+1+5+2+2+2=16) ruusuke
2. 12v gr-o Skvaller av Världen - om. Suvi (5+2n: 2+2+3+1+1+1=10) ruusuke
3. 8v isl-t Litfara frá Þórhalla - om. Nidavellir (6+3n: 1+3+4+4+3+3=18) ruusuke
4. 6v dartm-o Aerone - om. Waelmore (3+2n: 5+4+1+3+4+4=21) ruusuke
5. 8v penei-t Aplá Kai Éf̱kola - om. Suvi (4+1n: 3+5+2+5+5+5=25)
Tulokset: 2-1-3-4-5
#10 Dirt Special, G1 5f D 4 estettä 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 8v wb-t Anfarwol Wendys - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 3+3+4+3+5=18)
2. 5v dartm-t Foxella - om. Waelmore (4+1n: 5+1+3+1+2=12) ruusuke
3. 5v peneios-t Pétra Chrysó - om. Suvi (3+1n: 2+5+1+2+4=14) ruusuke
4. 8v wb-t Anfarwol Gwynnell - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+2+2+5+3=16) ruusuke
5. 7v kasp-o Musa Naveed - om. Dimma (4n: 1+4+5+4+1=15) ruusuke
Tulokset: 2-3-5-4-1
Ryhmä 3
#11 Steeplechase, G1 10f T 8 estettä 6v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 14v c-t Melinda CRE - om. Suvi (4n: 5+5+5+5+4+3=27)
2. 13v penei-t Elafónisos - om. Suvi (5+2n: 3+4+4+4+2+5=22) ruusuke
3. 7v wb-o Anfarwol Lug Llan - om. sandi / Anfarwol Acres (7+3n: 4+1+2+2+5+1=15) ruusuke
4. 6v conn-t Nira Cassidy - om. Waelmore (5+1n: 1+2+1+1+3+4=12) ruusuke
5. 7v wc-o Llanfair Ioan - om. Nidavellir (2+1n: 2+3+3+3+1+2=14) ruusuke
Tulokset: 4-5-3-2-1
#12 Dirt Special, G1 6f D 5 estettä 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 7v wb-o Anfarwol Daffydd - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 2+2+2+2+4+2=14) ruusuke
2. 7v wb-t Anfarwol Alawas - om. sandi / Anfarwol Acres (6n: 4+4+4+1+3+1=17) ruusuke
3. 7v wb-o Anfarwol Sawyl - om. Emma / Anfarwol Acres (6+4n: 1+1+1+3+2+3=11) ruusuke
4. 5v isl-t Fitjujungur frá Mjóifjördur - om. Suvi (4+2n: 3+3+3+4+1+4=18) ruusuke
Tulokset: 3-1-2-4
PÄIVÄ 3 - Main Day - TULOKSET
Sileät
Ryhmä 1
#1 Gold Tiara, G1 5f D 4v+ f&m // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 5v kasp-t Avizeh - om. Waelmore (3+1n: 3+4+5+4+3=19)
2. 12v she-t Scheming May - om. Suvi (3n: 5+1+3+5+2=16) ruusuke
3. 5v wa-t Anfarwol Dora - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 2+2+4+2+4=14) ruusuke
4. 5v she-t Rosanna OC - om. Minni (4+1n: 1+5+1+3+5=15) ruusuke
5. 4v she-t Who Took the Chocolate Meatloaf - om. Nidavellir (5+1n: 4+3+2+1+1=11) ruusuke
Tulokset: 5-3-4-2-1
#2 Gold Crown, G1 5f D 4v+ c&g // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 7v she-o Yentel Starwulf - om. Creimeide (2n: 4+1+1+4+5=15) ruusuke
2. 5v bsp-o Kryptonite - om. Suvi (4n: 2+3+4+2+1=12) ruusuke
3. 8v she-o Scar Mist - om. Suvi (2+1n: 5+4+2+5+4=20)
4. 5v wa-o Anfarwol Perry - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 3+2+3+3+3=14+0) ruusuke
5. 6v kasp-o Feroze - om. Waelmore (2+1n: 1+5+5+1+2=14+1) ruusuke
Tulokset: 2-4-5-1-3
Ryhmä 2
#3 Gold Tiara, G1 6.5f D 4v+ f&m // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 7v wb-t Anfarwol Drewn Dais - om. sandi / Anfarwol Acres (4n: 4+3+4+3+4+4=22) ruusuke
2. 6v wb-t Anfarwol Matte - om. sandi / Anfarwol Acres (7+5n: 3+2+2+1+1+1=10+0) ruusuke
3. 5v dartm-o Ultrawish - om. Waelmore (4+1n: 1+1+1+2+3+2=10+1) ruusuke
4. 6v wm-t Maegan Sulyen Tibbitts - om. Suvi (5+1n: 2+4+3+4+2+3=18) ruusuke
Tulokset: 2-3-4-1
#4 Gold Crown, G1 6.5f D 4v+ c&g // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 7v wb-o Anfarwol Dyllian - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 3+6+4+2+4+2=21+0) ruusuke
2. 6v eriskay-o Checkers - om. Suvi (5+1n: 2+4+5+5+5+1=22)
3. 6v exm-o Nightstinger - om. Waelmore (3+1n: 4+5+6+6+6+5=32)
4. 6v wa-o Anfarwol Bam - om. sandi / Anfarwol Acres (7+3n: 1+2+1+3+3+3=13) ruusuke
5. 10v gr-o Carentoir's Jersey - om. Suvi (2+2n: 5+3+3+4+2+4=21+1) ruusuke
6. 13v gr-o Cresendo's Elrohir - om. Suvi (4+4n: 6+1+2+1+1+6=17) ruusuke
Tulokset: 4-6-1-5-2-3
Ryhmä 3
#5 Gold Tiara, G1 8f D 4v+ f&m // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 6v wb-t Anfarwol Caerla - om. sandi / Anfarwol Acres (6+3n: 3+1+1+3+1+4=13+1) ruusuke
2. 4v wd-t Nira Allie - om. Nidavellir (6n: 2+3+2+4+4+1=16) ruusuke
3. 5v conn-t Nira Akira - om. Waelmore (5+1n: 4+4+4+2+2+2=18) ruusuke
4. 5v wb-t Anfarwol Trina - om. sandi / Anfarwol Acres (7+3n: 1+2+3+1+3+3=13+0) ruusuke
Tulokset: 4-1-2-3
#6 Gold Crown, G1 8f D 4v+ c&g // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 6v conn-o Mighty Major - om. Waelmore (5+3n: 3+3+3+2+3+2=16+1) ruusuke
2. 12v huzul-o Valerious II - om. Suvi (4+1n: 1+2+2+4+4+3=16+0) ruusuke
3. 6v wb-o Anfarwol Magog - om. sandi / Anfarwol Acres (7+3n: 2+1+1+3+2+1=10) ruusuke
4. 8v penei-o O Patéras Sou - om. Suvi (2+1n: 4+4+4+1+1+4=18) ruusuke
Tulokset: 3-2-1-4
Risut
Ryhmä 1
#7 Jumpers' Gold Tiara, G1 5f T 5 estettä f&m 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 7v bsp-t Fierce Americo - om. Suvi (4+1n: 4+4+2+4+2=16) ruusuke
2. 7v wa-t Anfarwol Bellon - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 2+3+4+1+3=13) ruusuke
3. 6v wa-t Anfarwol Laoghaire - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 1+1+5+2+1=10) ruusuke
4. 6v she-t Nira Shamrock - om. Nidavellir (5+2n: 3+2+1+3+5=14) ruusuke
5. 6v she-t A.Q. Donna Dance - om. Suvi (3n: 5+5+3+5+4=22)
Tulokset: 3-2-4-1-5
#8 Jumpers' Gold Crown, G1 5f T 5 estettä c&g 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 12v she-o Lost Cause Heathcliff - om. Suvi (3+1n: 2+4+1+3+3=13) ruusuke
2. 5v wa-o Anfarwol Begar - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 3+2+2+2+2=11+1) ruusuke
3. 7v wa-o Anfarwol Gabriel - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+1+4+1+1=11+0) ruusuke
4. 9v she-o Devil Cry Mist - om. Suvi (3n: 1+3+3+4+4=15) ruusuke
Tulokset: 3-2-1-4
Ryhmä 2
#9 Jumpers' Gold Tiara, G1 6.5f T 6 estettä f&m 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 5v wa-t Nira Mabel - om. Nidavellir (6+2n: 5+1+2+1+1+3=13) ruusuke
2. 9v gr-t Fiona Stjärna - om. Suvi (5+2n: 3+3+4+4+2+1=17) ruusuke
3. 5v exm-t Miss Dahlia - om. Waelmore (4+3n: 2+2+5+5+5+2=21)
4. 6v gr-t Ulda B - om. Suvi (4+4n: 1+5+3+2+3+5=19) ruusuke
5. 6v wa-t Nira Gwendolyn - om. sandi / Anfarwol Acres (6n: 4+4+1+3+4+4=20) ruusuke
Tulokset: 1-2-4-5-3
#10 Jumpers' Gold Crown, G1 6.5f T 6 estettä c&g 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 12v penei-o Dromos Regalis - om. Suvi (5+4n: 2+1+4+2+4+1=14+0) ruusuke
2. 6v dartm-o Marvelous - om. Waelmore (4+2n: 4+2+1+1+2+2=12) ruusuke
3. 6v exm-o Tannfried Garam - om. sandi / Anfarwol Acres (5+3n: 1+3+2+3+1+4=14+1) ruusuke
4. 12v gr-o Skvaller av Världen - om. Suvi (5+3n: 3+4+3+4+3+3=20) ruusuke
Tulokset: 2-1-3-4
Ryhmä 3
#11 Jumpers' Gold Tiara, G1 8f T 7 estettä f&m 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 7v wb-t Anfarwol Helian - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 1+1+3+2+1+1=9) ruusuke
2. 7v wb-t Anfarwol Bricanna - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 4+3+2+4+4+2=19) ruusuke
3. 12v poa-t Chenoa KTN - om. Suvi (3+3n: 3+4+4+3+3+4=21) ruusuke
4. 6v isl-t Herjólfur frá Álmsteinn - om. Suvi (5+2n: 2+2+1+1+2+3=11) ruusuke
Tulokset: 1-4-2-3
#12 Jumpers' Gold Crown, G1 8f T 7 estettä c&g 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 6v wa-o Anfarwol Pagan - om. Nidavellir (6+1n: 1+1+1+5+3+3=14+1) ruusuke
2. 6v isl-o Gustur frá Freydotter - om. Suvi (4+2n: 4+5+2+3+5+2=21+1)
3. 7v wb-o Anfarwol Gurrian - om. sandi / Anfarwol Acres (7+2n: 5+2+3+2+1+1=14+0) ruusuke
4. 8v gr-o Cresendo's Lucas - om. Suvi (4+3n: 3+4+4+4+2+4=21+0) ruusuke
5. 6v conn-o Nips Dragonfighter - om. Waelmore (5+1n: 2+3+5+1+4+5=20) ruusuke
Tulokset: 3-1-5-4-2
Kisainfo
Osallistumisoikeudet
Kilpailupäivät: 21.10., 22.10. & 23.10.2016 (CAS 43 joulukuu)
Viimeinen osallistumispäivä: päivää ennen kilpailupäivää, klo 21 mennessä
Vastuuhenkilö: sandi
Lähdöt arvotaan suhteutetusti (kattavampi malli).
Lisänimiä aiemmasta arvokisamenestyksestä on mahdollista saada enintään 4, niitä jaetaan seuraavasti:
- PBC-prepvoitto kuluvalta CAS-vuodelta +1 nimi/kpl, max. 3 nimeä (vain kyseisen päälähdön prepit)
- muu aiempi arvokilpailuvoitto tai -sijoitus +1 nimi
Tavallisten kilpailujen tapaan yksi poni voi osallistua yhtenä kilpailupäivänä vain yhteen lähtöön, eli kolmena päivänä yhteensä max. kolmeen päälähtöön kunhan ponilla on osallistumisoikeus.
Enintään 4 ponia/lähtö/omistaja.
Osallistumismuoto:
ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin Nimi - om. Omistaja (ponin statistiikka)
viiden viimeisimmän lähdön sijoitukset sekä tasot (uusimmasta vanhimpaan)
isän taso (jolta on viimeisin voitto), isän statistiikka / emän taso, emän statistiikka
prepvoitot, arvokisamenestys
esim.
6v wb-o Poni Poninen - om. Onni Omistaja (8: 3-2-1-1)
1-2-2-3-1 / G2-G2-G2-G2-G3
G2, 12: 4-0-2-2 / G1, 10: 5-3-1-1
1. Päälähtö Prep, 2. Muu Arvolähtö
PÄIVÄ 1 - Juvenile Day - TULOKSET
Sileät
Ryhmä 1
#1 Juvenile Star, G1 4F D 4v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 4v wa-t Anfarwol Serys - om. sandi / Anfarwol Acres (6+3n: 3+1+3+1=8) ruusuke
2. 4v wa-o Anfarwol Furi - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 1+2+1+2=6) ruusuke
3. 4v she-t Who Took the Chocolate Meatloaf - om. Nidavellir (5+1n: 2+3+2+3=10) ruusuke
Tulokset: 2-1-3
#2 Sprint, G1 1F D 4v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 7v bsp-o Malachite - om. Suvi (2+2n: 3+7+2=12+1) ruusuke
2. 4v she-o Nips Black Emperor - om. Nidavellir (5+1n: 2+5+1=8) ruusuke
3. 7v she-t Lilymoor Harriet - om. Creimeide (4n: 1+3+3=7) ruusuke
4. 9v she-t Irish Coffee - om. Suvi (2n: 5+6+4=15)
5. 4v wa-t Anfarwol Erla - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 4+1+7=12+0) ruusuke
6. 7v she-o Yentel Starwulf - om. Creimeide (4n: 6+2+5=13)
7. 11v wA-o KW Teiffwn - om. Omppu (2+2n: 7+4+6=17)
Tulokset: 3-2-5-1-6-4-7
Ryhmä 2
#3 Juvenile Star, G1 5F D 4v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 4v wb-o Anfarwol Arrick - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 3+2+3+3+1=12) ruusuke
2. 4v wa-t Nira Eurolwyn - om. Nidavellir (5+2n: 1+3+1+2+3=10) ruusuke
3. 4v wa-o Nips Pontypool - om. Nidavellir (6+2n: 2+1+2+1+2=8) ruusuke
Tulokset: 3-2-1
#4 Sprint, G1 1.5F D 4v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 7v wb-t Anfarwol Mwnt Mawr - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 1+5+4=10) ruusuke
2. 5v exm-o Vain Image - om. Waelmore (3+1n: 4+1+2=7) ruusuke
3. 13v kasp-o EC Izdihar - om. Suvi (4n: 5+2+5=12)
4. 5v wA-o Gardar Nips - om. Omppu (7+4n: 2+3+3=8+0) ruusuke
5. 5v exm-t Auburn Amber - om. Waelmore (4+1n: 3+4+1=8+1) ruusuke
Tulokset: 2-4-5-1-3
Ryhmä 3
#5 Juvenile Star, G1 6F D 4v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 4v wb-t Anfarwol Tredigan - om. sandi / Anfarwol Acres (4+2n: 3+4+3+4+3+1=18) ruusuke
2. 4v wb-o Anfarwol Gawin - om. Nidavellir (5n: 4+2+1+3+2+4=16+0) ruusuke
3. 4v wb-o Anfarwol Addon - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 1+1+2+2+1+3=10) ruusuke
4. 4v wb-t Nira Siany Bunner - om. Nidavellir (5+1n: 2+3+4+1+4+2=16+1) ruusuke
Tulokset: 3-2-4-1
#6 Sprint, G1 2F D 4v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 6v isl-t Garpur frá Idadóttir - om. Suvi (3+2n: 2+1+3=6) ruusuke
2. 6v conn-o Bloodlust Anf - om. Waelmore (4+3n: 4+3+2=9) ruusuke
3. 6v isl-t Ártali frá Suðurnes - om. Suvi (3+2n: 3+4+4=11) ruusuke
4. 5v wb-t Anfarwol Trina - om. sandi / Anfarwol Acres (7+3n: 1+2+1=4) ruusuke
Tulokset: 4-1-2-3
Risut
Ryhmä 1
#7 Juvenile Star Jumper, G1 4f T 4 estettä 5v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 5v kasp-t Merikh - om. Waelmore (4+2n: 3+2+4+3=12+0) ruusuke
2. 5v she-o Nips Tommyknocker - om. Nidavellir (6+1n: 4+3+3+2=12+1) ruusuke
3. 5v wa-t Anfarwol Ribon - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 1+4+1+4=10) ruusuke
4. 5v she-o Nips Devil In I - om. Nidavellir (6+1n: 2+1+2+1=6) ruusuke
Tulokset: 4-3-1-2
#8 Mini Jump, G1 1f T 1 estettä 5v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 5v kasp-t Yasamin - om. Waelmore (4+2n: 2+5+4=11) ruusuke
2. 7v wa-o Anfarwol Burn Bach - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+1+1=6) ruusuke
3. 5v penei-t Óneiro Anó̱tato - om. Suvi (4+3n: 3+3+3=9) ruusuke
4. 5v wa-o Anfarwol Brett - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 1+4+2=7) ruusuke
5. 7v bsp-t Sparkle Step - om. Suvi (4n: 5+2+5=12)
Tulokset: 2-4-3-1-5
Ryhmä 2
#9 Juvenile Star Jumper, G1 5f T 5 estettä 5v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
Peruttu
#10 Mini Jump, G1 1.5f T 1 estettä 5v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 6v exm-o Triple Trick - om. Waelmore (5+1n: 1+4+4=9) ruusuke
2. 7v wm-t Griffies - om. Suvi (2+1n: 4+1+1=6) ruusuke
3. 8v wb-t Anfarwol Gwenwerth - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 3+2+3=8) ruusuke
4. 8v wb-t Anfarwol Gannaid - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 2+3+2=7) ruusuke
Tulokset: 2-4-3-1
Ryhmä 3
#11 Juvenile Star Jumper, G1 6f T 6 estettä 5v // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 5v wb-o Nips Holmes - om. Nidavellir (4+1n: 1+2+3+3+3+1=13) ruusuke
2. 5v wb-t Anfarwol Dewren - om. sandi / Anfarwol Acres (7+2n: 2+4+4+1+2+3=16) ruusuke
3. 5v wb-o Anfarwol Bronydd - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+3+2+4+4+2=19) ruusuke
4. 5v conn-t Briella - om. Waelmore (4+1n: 3+1+1+2+1+4=12) ruusuke
Tulokset: 4-1-2-3
#12 Mini Jump, G1 2f T 1 estettä 5v+ // 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 v€
1. 7v wb-o Anfarwol Lugain - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 1+3+2=6) ruusuke
2. 6v wb-o Anfarwol Badir - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+1+4=9) ruusuke
3. 7v wb-t Anfarwol Cadmys - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 2+2+3=7) ruusuke
4. 5v conn-t Nira Absentia - om. Waelmore (6+1n: 3+4+1=8) ruusuke
Tulokset: 1-3-4-2
PÄIVÄ 2 - Special Day - TULOKSET
Sileät
Ryhmä 1
#1 Marathon, G1 7f D 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 7v she-o Yentel Starwulf - om. Creimeide (3n: 7+7+7+8+8+2=39)
2. 5v wa-o Anfarwol Tristar - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 1+6+2+2+3+4=18) ruusuke
3. 6v she-t Yentel Lemon Chiffon - om. Creimeide (5+2n: 2+3+1+1+6+1=14) ruusuke
4. 7v she-t Lilymoor Harriet - om. Creimeide (4+2n: 5+5+3+3+1+6=23) ruusuke
5. 8v she-t Nira Isabella - om. Suvi (4n: 3+4+6+6+7+8=34)
6. 6v she-o Vlad Impaler Nips - om. Nidavellir (5n: 8+2+4+5+2+7=28) ruusuke
7. 14v bsp-t ÉK Hjertersagá - om. Suvi (4+1n: 4+8+5+7+4+3=31)
8. 7v she-o Captain Pork - om. Nidavellir (4n: 6+1+8+4+5+5=29)
Tulokset: 3-2-4-6-8-7-5-1
#2 Turf Special, G1 4f T 4v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 8v amshe-t Girl's Day - om. Dimma (4n: 1+1+5+3=10+0) ruusuke
2. 5v kasp-t Nilofer - om. Waelmore (3+3n: 5+2+4+5=16)
3. 6v wa-t Anfarwol Dewran - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 2+5+2+4=13) ruusuke
4. 7v wa-o Anfarwol Burry - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 4+3+3+1=11) ruusuke
5. 8v she-t Kevolehdon Frida - om. Creimeide (4+1n: 3+4+1+2=10+1) ruusuke
Tulokset: 1-5-4-3-2
Ryhmä 2
#3 Marathon, G1 8.5f D 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 13v gr-o Cresendo's Elrohir - om. Suvi (4+4n: 4+3+3+2+4+1=17) ruusuke
2. 8v wb-t Anfarwol Glenna - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 3+5+2+1+3+4=18) ruusuke
3. 6v exm-o Bromson - om. Waelmore (4+1n: 1+1+5+5+1+3=16) ruusuke
4. 10v gr-o Irtlentgård Remus - om. Suvi (4+1n: 5+4+4+4+5+5=27)
5. 8v wb-t Anfarwol Dais - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 2+2+1+3+2+2=12) ruusuke
Tulokset: 5-3-1-2-4
#4 Turf Special, G1 5f T 4v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 6v pnp-t Dovrefjell - om. Suvi (3n: 1+4+2+2+5=14) ruusuke
2. 7v wa-o Anfarwol Hermi - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 2+3+3+5+3=16) ruusuke
3. 6v dartm-t Rawenna - om. Waelmore (3n: 5+5+5+3+1=19)
4. 8v wb-o Anfarwol Trevelyn - om. sandi / Anfarwol Acres (5+3n: 3+1+1+1+2=8) ruusuke
5. 6v exmoor-o Solmyr Gizmo - om. Suvi (3+1n: 4+2+4+4+4=18) ruusuke
Tulokset: 4-1-2-5-3
Ryhmä 3
#5 Marathon, G1 10f D 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 5v wpb-o Nips Luney Tune - om. Nidavellir (5+1n: 4+2+5+1+3+6=21) ruusuke
2. 5v wb-t Anfarwol Carydd - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 6+4+6+4+6+3=29)
3. 12v poa-o Here, Have Some Freedom - om. Radgbug Racers (3+2n: 5+1+1+3+2+2=14) ruusuke
4. 12v sorr-r Gil Adalberto - om. Suvi (4+1n: 2+3+3+5+4+1=18) ruusuke
5. 5v conn-t Fairwind - om. Waelmore (4+1n: 3+6+4+6+1+4=24)
6. 9v poa-t World Traveller - om. Suvi (3n: 1+5+2+2+5+5=20) ruusuke
Tulokset: 3-4-6-1-5-2
#6 Turf Special, G1 6f T 4v+ // 40 000 - 24 000 - 16 000 - 8 000 v€
1. 8v conn-t Madaléin Neassa - om. Dimma (3+1n: 1+3+3+1+4+2=14+1) ruusuke
2. 6v wb-o Anfarwol Merlin - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 2+1+2+4+1+1=11) ruusuke
3. 6v isl-o Sigvaldi frá Húni- om. Suvi (2n: 4+4+4+3+2+4=21) ruusuke
4. 5v conn-o Warland - om. Waelmore (4+2n: 3+2+1+2+3+3=14+0) ruusuke
Tulokset: 2-4-1-3
Risut
Ryhmä 1
#7 Steeplechase, G1 7f T 6 estettä 6v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 6v she-o Galach Bijonk - om. Nidavellir (5+1n: 3+1+4+3+4+4=19) ruusuke
2. 8v skyro-t Akolouthoún to Iliakó Do̱s - om. Suvi (4+1n: 1+3+3+1+3+1=12) ruusuke
3. 9v she-t Pikku-Lumia Ins - om. Suvi (4+1n: 2+4+1+5+2+3=17) ruusuke
4. 6v kasp-t Delkash - om. Waelmore (3n: 4+2+5+4+5+2=22)
5. 8v wa-o Anfarwol Nifwl - om. sandi / Anfarwol Acres (5+1n: 5+5+2+2+1+5=20) ruusuke
Tulokset: 2-3-1-5-4
#8 Dirt Special, G1 4f D 3 estettä 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 7v wa-o Anfarwol Reyben - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 3+1+1+1=6) ruusuke
2. 7v wa-o Anfarwol Caffine - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 1+4+3+2=10) ruusuke
3. 6v knab-t QW Sweetflame - om. Suvi (4+2n: 4+3+2+3=12+1) ruusuke
4. 7v amshe-t All Of Me - om. Dimma (4+1n: 2+2+4+4=12+0) ruusuke
Tulokset: 1-2-4-3
Ryhmä 2
#9 Steeplechase, G1 8.5f T 7 estettä 6v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 8v wb-o Anfarwol Jeris - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+1+5+2+2+2=16) ruusuke
2. 12v gr-o Skvaller av Världen - om. Suvi (5+2n: 2+2+3+1+1+1=10) ruusuke
3. 8v isl-t Litfara frá Þórhalla - om. Nidavellir (6+3n: 1+3+4+4+3+3=18) ruusuke
4. 6v dartm-o Aerone - om. Waelmore (3+2n: 5+4+1+3+4+4=21) ruusuke
5. 8v penei-t Aplá Kai Éf̱kola - om. Suvi (4+1n: 3+5+2+5+5+5=25)
Tulokset: 2-1-3-4-5
#10 Dirt Special, G1 5f D 4 estettä 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 8v wb-t Anfarwol Wendys - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 3+3+4+3+5=18)
2. 5v dartm-t Foxella - om. Waelmore (4+1n: 5+1+3+1+2=12) ruusuke
3. 5v peneios-t Pétra Chrysó - om. Suvi (3+1n: 2+5+1+2+4=14) ruusuke
4. 8v wb-t Anfarwol Gwynnell - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+2+2+5+3=16) ruusuke
5. 7v kasp-o Musa Naveed - om. Dimma (4n: 1+4+5+4+1=15) ruusuke
Tulokset: 2-3-5-4-1
Ryhmä 3
#11 Steeplechase, G1 10f T 8 estettä 6v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 14v c-t Melinda CRE - om. Suvi (4n: 5+5+5+5+4+3=27)
2. 13v penei-t Elafónisos - om. Suvi (5+2n: 3+4+4+4+2+5=22) ruusuke
3. 7v wb-o Anfarwol Lug Llan - om. sandi / Anfarwol Acres (7+3n: 4+1+2+2+5+1=15) ruusuke
4. 6v conn-t Nira Cassidy - om. Waelmore (5+1n: 1+2+1+1+3+4=12) ruusuke
5. 7v wc-o Llanfair Ioan - om. Nidavellir (2+1n: 2+3+3+3+1+2=14) ruusuke
Tulokset: 4-5-3-2-1
#12 Dirt Special, G1 6f D 5 estettä 5v+ // 40 000 - 24 000 - 12 000 - 8 000 v€
1. 7v wb-o Anfarwol Daffydd - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 2+2+2+2+4+2=14) ruusuke
2. 7v wb-t Anfarwol Alawas - om. sandi / Anfarwol Acres (6n: 4+4+4+1+3+1=17) ruusuke
3. 7v wb-o Anfarwol Sawyl - om. Emma / Anfarwol Acres (6+4n: 1+1+1+3+2+3=11) ruusuke
4. 5v isl-t Fitjujungur frá Mjóifjördur - om. Suvi (4+2n: 3+3+3+4+1+4=18) ruusuke
Tulokset: 3-1-2-4
PÄIVÄ 3 - Main Day - TULOKSET
Sileät
Ryhmä 1
#1 Gold Tiara, G1 5f D 4v+ f&m // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 5v kasp-t Avizeh - om. Waelmore (3+1n: 3+4+5+4+3=19)
2. 12v she-t Scheming May - om. Suvi (3n: 5+1+3+5+2=16) ruusuke
3. 5v wa-t Anfarwol Dora - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 2+2+4+2+4=14) ruusuke
4. 5v she-t Rosanna OC - om. Minni (4+1n: 1+5+1+3+5=15) ruusuke
5. 4v she-t Who Took the Chocolate Meatloaf - om. Nidavellir (5+1n: 4+3+2+1+1=11) ruusuke
Tulokset: 5-3-4-2-1
#2 Gold Crown, G1 5f D 4v+ c&g // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 7v she-o Yentel Starwulf - om. Creimeide (2n: 4+1+1+4+5=15) ruusuke
2. 5v bsp-o Kryptonite - om. Suvi (4n: 2+3+4+2+1=12) ruusuke
3. 8v she-o Scar Mist - om. Suvi (2+1n: 5+4+2+5+4=20)
4. 5v wa-o Anfarwol Perry - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 3+2+3+3+3=14+0) ruusuke
5. 6v kasp-o Feroze - om. Waelmore (2+1n: 1+5+5+1+2=14+1) ruusuke
Tulokset: 2-4-5-1-3
Ryhmä 2
#3 Gold Tiara, G1 6.5f D 4v+ f&m // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 7v wb-t Anfarwol Drewn Dais - om. sandi / Anfarwol Acres (4n: 4+3+4+3+4+4=22) ruusuke
2. 6v wb-t Anfarwol Matte - om. sandi / Anfarwol Acres (7+5n: 3+2+2+1+1+1=10+0) ruusuke
3. 5v dartm-o Ultrawish - om. Waelmore (4+1n: 1+1+1+2+3+2=10+1) ruusuke
4. 6v wm-t Maegan Sulyen Tibbitts - om. Suvi (5+1n: 2+4+3+4+2+3=18) ruusuke
Tulokset: 2-3-4-1
#4 Gold Crown, G1 6.5f D 4v+ c&g // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 7v wb-o Anfarwol Dyllian - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 3+6+4+2+4+2=21+0) ruusuke
2. 6v eriskay-o Checkers - om. Suvi (5+1n: 2+4+5+5+5+1=22)
3. 6v exm-o Nightstinger - om. Waelmore (3+1n: 4+5+6+6+6+5=32)
4. 6v wa-o Anfarwol Bam - om. sandi / Anfarwol Acres (7+3n: 1+2+1+3+3+3=13) ruusuke
5. 10v gr-o Carentoir's Jersey - om. Suvi (2+2n: 5+3+3+4+2+4=21+1) ruusuke
6. 13v gr-o Cresendo's Elrohir - om. Suvi (4+4n: 6+1+2+1+1+6=17) ruusuke
Tulokset: 4-6-1-5-2-3
Ryhmä 3
#5 Gold Tiara, G1 8f D 4v+ f&m // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 6v wb-t Anfarwol Caerla - om. sandi / Anfarwol Acres (6+3n: 3+1+1+3+1+4=13+1) ruusuke
2. 4v wd-t Nira Allie - om. Nidavellir (6n: 2+3+2+4+4+1=16) ruusuke
3. 5v conn-t Nira Akira - om. Waelmore (5+1n: 4+4+4+2+2+2=18) ruusuke
4. 5v wb-t Anfarwol Trina - om. sandi / Anfarwol Acres (7+3n: 1+2+3+1+3+3=13+0) ruusuke
Tulokset: 4-1-2-3
#6 Gold Crown, G1 8f D 4v+ c&g // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 6v conn-o Mighty Major - om. Waelmore (5+3n: 3+3+3+2+3+2=16+1) ruusuke
2. 12v huzul-o Valerious II - om. Suvi (4+1n: 1+2+2+4+4+3=16+0) ruusuke
3. 6v wb-o Anfarwol Magog - om. sandi / Anfarwol Acres (7+3n: 2+1+1+3+2+1=10) ruusuke
4. 8v penei-o O Patéras Sou - om. Suvi (2+1n: 4+4+4+1+1+4=18) ruusuke
Tulokset: 3-2-1-4
Risut
Ryhmä 1
#7 Jumpers' Gold Tiara, G1 5f T 5 estettä f&m 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 7v bsp-t Fierce Americo - om. Suvi (4+1n: 4+4+2+4+2=16) ruusuke
2. 7v wa-t Anfarwol Bellon - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 2+3+4+1+3=13) ruusuke
3. 6v wa-t Anfarwol Laoghaire - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 1+1+5+2+1=10) ruusuke
4. 6v she-t Nira Shamrock - om. Nidavellir (5+2n: 3+2+1+3+5=14) ruusuke
5. 6v she-t A.Q. Donna Dance - om. Suvi (3n: 5+5+3+5+4=22)
Tulokset: 3-2-4-1-5
#8 Jumpers' Gold Crown, G1 5f T 5 estettä c&g 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 12v she-o Lost Cause Heathcliff - om. Suvi (3+1n: 2+4+1+3+3=13) ruusuke
2. 5v wa-o Anfarwol Begar - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 3+2+2+2+2=11+1) ruusuke
3. 7v wa-o Anfarwol Gabriel - om. sandi / Anfarwol Acres (6+2n: 4+1+4+1+1=11+0) ruusuke
4. 9v she-o Devil Cry Mist - om. Suvi (3n: 1+3+3+4+4=15) ruusuke
Tulokset: 3-2-1-4
Ryhmä 2
#9 Jumpers' Gold Tiara, G1 6.5f T 6 estettä f&m 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 5v wa-t Nira Mabel - om. Nidavellir (6+2n: 5+1+2+1+1+3=13) ruusuke
2. 9v gr-t Fiona Stjärna - om. Suvi (5+2n: 3+3+4+4+2+1=17) ruusuke
3. 5v exm-t Miss Dahlia - om. Waelmore (4+3n: 2+2+5+5+5+2=21)
4. 6v gr-t Ulda B - om. Suvi (4+4n: 1+5+3+2+3+5=19) ruusuke
5. 6v wa-t Nira Gwendolyn - om. sandi / Anfarwol Acres (6n: 4+4+1+3+4+4=20) ruusuke
Tulokset: 1-2-4-5-3
#10 Jumpers' Gold Crown, G1 6.5f T 6 estettä c&g 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 12v penei-o Dromos Regalis - om. Suvi (5+4n: 2+1+4+2+4+1=14+0) ruusuke
2. 6v dartm-o Marvelous - om. Waelmore (4+2n: 4+2+1+1+2+2=12) ruusuke
3. 6v exm-o Tannfried Garam - om. sandi / Anfarwol Acres (5+3n: 1+3+2+3+1+4=14+1) ruusuke
4. 12v gr-o Skvaller av Världen - om. Suvi (5+3n: 3+4+3+4+3+3=20) ruusuke
Tulokset: 2-1-3-4
Ryhmä 3
#11 Jumpers' Gold Tiara, G1 8f T 7 estettä f&m 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 7v wb-t Anfarwol Helian - om. sandi / Anfarwol Acres (5+2n: 1+1+3+2+1+1=9) ruusuke
2. 7v wb-t Anfarwol Bricanna - om. sandi / Anfarwol Acres (6+1n: 4+3+2+4+4+2=19) ruusuke
3. 12v poa-t Chenoa KTN - om. Suvi (3+3n: 3+4+4+3+3+4=21) ruusuke
4. 6v isl-t Herjólfur frá Álmsteinn - om. Suvi (5+2n: 2+2+1+1+2+3=11) ruusuke
Tulokset: 1-4-2-3
#12 Jumpers' Gold Crown, G1 8f T 7 estettä c&g 5v+ // 50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 v€
1. 6v wa-o Anfarwol Pagan - om. Nidavellir (6+1n: 1+1+1+5+3+3=14+1) ruusuke
2. 6v isl-o Gustur frá Freydotter - om. Suvi (4+2n: 4+5+2+3+5+2=21+1)
3. 7v wb-o Anfarwol Gurrian - om. sandi / Anfarwol Acres (7+2n: 5+2+3+2+1+1=14+0) ruusuke
4. 8v gr-o Cresendo's Lucas - om. Suvi (4+3n: 3+4+4+4+2+4=21+0) ruusuke
5. 6v conn-o Nips Dragonfighter - om. Waelmore (5+1n: 2+3+5+1+4+5=20) ruusuke
Tulokset: 3-1-5-4-2